• Home
  • Cloud
  • Apie ūkininkų protestus dėl ukrainietiškų grūdų – reportažas „Panoramoje“

Apie ūkininkų protestus dėl ukrainietiškų grūdų – reportažas „Panoramoje“

Lenkijos ūkininkų protestų dėl ukrainietiškų grūdų tema pastarosiomis dienomis labai aktuali. Kaip ekspertas į šias laidas kviečiamas ir LGPPA prezidentas Karolis Šimas.

Trečiadienį šia tema buvo kalbėta LRT laidoje „Panorama“. Tradiciškai, kaip ir ankstesniuose pasisakymuose K. Šimas akcentavo – ukrainietiškų grūdų tranzitas per Lietuvą labai menkas ir nekelia problemų nei mūsų šalies ūkininkams, nei grūdų eksportuotojams. Kur kas didesnė problema, į kurią LGPPA kreipia dėmesį nuo praėjusių metų – rusiškų grūdų tranzitas per Lietuvos, Latvijos, Lenkijos  uostus.

„Iš Kaliningrado per pastaruosius dvylika mėnesių išvežta arti 200 tūkst. tonų. Tai čia daug didesnis reiškinys, kuris numuša kainas, neleidžia konkuruoti atvirose rinkose. Kadangi šis logistikos kanalas Rusijos grūdams tapo prieinamas, jie pasiekia mūsų eksporto kryptis“, – kalbėjo LGPPA prezidentas TV laidoje „Panorama“.

Nuoroda į šį reportažą, K. Šimo pasisakymas nuo 10:30: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000325124/panorama-su-vertimu-i-gestu-k