• Home
  • Cloud
  • Derlių nuimti bandančius ūkininkus iš laukų vaiko lietus

Derlių nuimti bandančius ūkininkus iš laukų vaiko lietus

Grūdus ir ankštines kultūras užauginusiems ūkininkams laikas kulti, tačiau orai – nepavydėtini: lietus ir saulė, saulė ir vėl lietus. Kretingos rajone esančios „Agrorodeo“, „Scandagra“ ir „Linas Agro“ elevatorių atstovai Mindaugas Jurgutis, Simonas Mockus ir Vitalijus Vitkauskas neprognozavo, kokio derliaus šiemet tikėtis: sakė, kad kokybė gal ir bus, tačiau kiekiai nusimato mažesni.

Ko galima tikėtis, kokie visoje prognozuojami derliai Lietuvos mastu, kokios kainos šiemet ir kokios buvo pernai, kaip eksportuojamų grūdų kainoms atsilieps Ukrainos grūdai, pakomentavo ir Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos (LGPPA) prezidentas Karolis Šimas: „Grūdų kūlimo sezonas dar tik įsibėgėja, ir pirmieji kūlimo rezultatai, vertinant derliaus kiekį, optimistiškesni negu manyta sausringu laikotarpiu – gegužės, birželio mėnesiais. Dėl naujo derliaus kokybės – rapsų aliejingumas daug didesnis negu ankstesniais metais, aliejaus kokybė puiki, o štai žieminių kviečių kokybė žemesnė nei pernai. Palyginimui – įprastai proteino kiekis kviečiuose būdavo 13,5–14 proc., pernai dėl nepakankamai tręšiamų laukų jis buvo 12,8 proc., o šiemet tesiekia 12,2 proc.

Taigi, apibendrinant – kokybė šiek tiek žemesnė, bet derlius geresnis nei tikėjomės. Atrodo, visų aštuonių pagrindinių kultūrų derlius bus panašus, kaip pernai – apie 7–7,3 mln. tonų. Tai nuteikia optimistiškai. Didžiausias iššūkis – artimiausių savaičių orai. Javapjūtė įsibėgėja, bet kol kas beveik kiekvieną dieną prognozuojamas lietus. Tai gali ne tik sulėtinti javapjūtę, bet ir dar pabloginti grūdų kokybę – tiek, kad jie tiktų tik pašarui.

Visas str. nuorodoje:

https://www.pajurionaujienos.com/?sid=25216&act=exp