• Home
  • Cloud
  • Ieškoma geriausių sprendimų užtikrinti sklandų grūdų vežimą

Ieškoma geriausių sprendimų užtikrinti sklandų grūdų vežimą

Įsibėgėjus grūdų sezonui, „Lietuvos geležinkeliai“ ir toliau susitinka su Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos nariais, Lietuvos grūdų augintojais, perdirbėjais bei eksportuotojais, siekdami išsiaiškinti svarbiausius sezono metu kilusius grūdų ir jų produkcijos vežimo organizavimo klausimus.

Šiandien, rugpjūčio 18 d. įvykusiame susitikime aptartos grūdams skirtų vagonų kiekio didinimo galimybės, nutarta kelioms savaitėms padidinti darbuotojų, dirbančių su grūdų vežėjais, skaičių bei suderinti lankstesnį jų pamainų darbą.

Šių metų derlius 10 proc. didesni nei praėjusiais metais, dėl nepalankių orų derliaus kūlimas vėluoja apie 2 savaites. Dėl to susidarė vežimo pikas, į kurį bendrovė stengiasi operatyviai reaguoti. Grūdų vežimams šiais metais pasitelktas pakankamai didelis vagonų kiekis – 1435 (tame tarpe ir 311 kitų šalių geležinkelio vagonų). Vagonų kiekis šiemet yra didžiausias per pastaruosius 3 metus.  Siekiant dar labiau padidinti jų kiekį ir operatyviai reaguoti į išaugusį poreikį, deramasi su Baltarusijos geležinkeliais, iš kurių tikimasi jau kitą savaitę gauti papildomai 30 vagonų.

Kitas susitikimas su grūdininkais numatytas rugsėjo pradžioje. Jo metu tikimasi įvertinti grūdų sezono piko metu kilusias aktualiausias temas.