• Home
  • Cloud
  • Išrinkti Lietuvos 2021 m. metų gaminiai

Išrinkti Lietuvos 2021 m. metų gaminiai

Gruodžio 16 d. 25-ą kartą skelbiami Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai. 25-ame jubiliejiniame konkurse apdovanojimams buvo nominuotos 53 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir kasmet išlaikė maisto pramonės įmonės – sulaukta 43 paraiškų. Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė 61 aukso ir 10 sidabro medalių.

„Aš noriu pasidžiaugti, kad nepaisant iššūkių, kuriuos patyrėme per pastaruosius kelerius metus, Lietuvoje pradėjo keistis požiūris į verslą: mes matome, kad jūs sukuriate darbo vietas, jūs pasiūlote prekes ir paslaugas, kurios parduodamos visame pasaulyje, jūs mokate mokesčius ir išlaikote valstybės institucijas“, – sakė įmones sveikinusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijoje dalyvaujančios įmonės pašarų sektoriuje iškovojo 4 aukso medalius.

AB „Kretingos grūdai“ už Visavertį  pašarą žindantiems paršeliams, skirtą paršeliams žindukliams, kuris palengvina perėjimą nuo paršavedės pieno prie kombinuoto kiaulių pašaro.  Paršeliai pradedami šerti prestartiniu pašaru dar prie paršavedės, siekiant išauginti sveikesnius ir didesnius paršelius bei išsaugoti paršavedės kūno kondiciją.

UAB „Joniškio grūdai“ už Žuvų jauką „Jazu premium lynas – karosas“, skirtą žuvų jaukinimui, žvejojant su plūdine meškere. Jaukas pagamintas iš baltyminių augalinių žaliavų, riešutų, kanapių sėklų,  saulėgražų Jauko sudėtyje nėra balastinių medžiagų.

UAB “Naujasis Nevėžis” už Extruduotą visavertį  pašarą afrikiniams šamams EXTRAFLOAT skirtą  naudoti uždarose recirkuliacinėse sistemose. Pašaro Sudėtyje nėra GMO; hidrolizuotų gyvūninės kilmės baltymų (paukščių plunksnų, kiaulių šerių ir kt.); amino rūgštys iš gyvulinės kilmės žaliavų. Pašaras papildytas prebiotikais.

UAB“ Akvatera“ už OAKS Farm Begrūdis pašaras su balta žuvimi ir super maisto kategorijos ingredientais mažų ir mini veislių suaugusiems šunims.  Begrūdis pašaras su medetka žaliąja arbata, Acai uogomis, kurios turi gausiai antioksidantų ir kitų naudingų medžiagų. Pašaro pagrindą sudaro balta žuvis.

Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacija

https://www.lpk.lt/isrinkti-lietuvos-2021-m-gaminiai/