• Home
  • Cloud
  • Javapjūtė: kur dingo milijardas eurų, kas bus su kainomis ir kokio derliaus laukiame

Javapjūtė: kur dingo milijardas eurų, kas bus su kainomis ir kokio derliaus laukiame

Lietuviams javapjūtė klostosi netradiciškai. Liepos 12 d. po liūčių praradome gana daug derliaus, supirkimo kainos jau keletą mėnesių leidžiasi žemyn, rašo Delfi.lt.

Karolis Šimas sako, kad liepos 12 diena buvo gedulinga žemės ūkiui ir viską apvertė aukštyn kojom. Tačiau šia savaitė, kai saulėta ir vanduo džiovinamas, mažina nuostolius ir liūčių padarinius. Visgi praradimų pilnai išvengti nepavyks. Labiausiai nukentėjo žieminiai kviečiai, kurie išguldyti gana gausiai ir pusė milijono tonų vienaip ar kitaip bus prarasta. „Augalas guli vandenyje, negali kvėpuoti, veisiasi grybeliai. Laikomės prognozės, kad derlius bus 500 tūkst. t mažesnis nei laukta, tačiau jis vis tiek bus didelis. Buvo potencialas pasiekti rekordą, nes daugiau pasėta žieminių kultūrų ir šiandien tikimės 7,2-7,5 mln. t, o tai daug. Blogiau gal tik tai, jog kokybė gali kristi ir supirkimo kainos bus mažesnės, nes neliks priedo už kokybę. Galbūt dalis derliaus taps pašariniu“, – aiškina K. Šimas ir sako, jog viliasi, kad proteino rodiklis bus bent 12,5 proc. ir tada ūkininkai gaus priedą.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/agro/agroverslo-naujienos/javapjute-kur-dingo-milijardas-euru-kas-bus-su-kainomis-ir-kokio-derliaus-laukiame.d?id=90790539