• Home
  • Cloud
  • K.Šimas: Lietuvos kviečių eksportuotojams Meksikos rinka teikia daug vilčių, tačiau laukia nemažai namų darbų

K.Šimas: Lietuvos kviečių eksportuotojams Meksikos rinka teikia daug vilčių, tačiau laukia nemažai namų darbų

Lietuvai atsiveria nauja grūdų eksporto kryptis – Meksika. Lietuva gavo leidimą eksportuoti lietuviškus kviečius į šią šalį, jau suderinti ir pagrindiniai eksporto reikalavimai.  Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybinininkų asociacijos prezidento Karolio Šimo teigimu, Meksika yra perspektyvi šalis ir teikia daug vilčių, tačiau Lietuvos eksportuotojai turės padaryti nemažai namų darbų, kad Meksikos rinka pamiltų lietuviškus kviečius.

„Meksika yra auganti šalis. Vertinant daugiametį vidurkį, BVP auga apie 2 proc., gyventojų skaičius – 1,2 proc. Tad ši šalis, kaip dar viena lietuviškų kviečių eksporto kryptis yra perspektyvi. Tačiau turime padaryti daugybę namų darbų, kad Meksika pamiltų lietuviškus kviečius, kurie šioje šalyje konkuruos su JAV užaugintais kviečiais. Vertindami mūsų galimybes, manome,  kad sugebėsime sukonkuruoti kaina ir kokybe bei sėkmingai įveiksime naujos rinkos keliamus iššūkius,“ – sako K. Šimas.

Meksika importuoja virš 5 mln. tonų kviečių kasmet. Didžiausia Meksikos partnerė yra JAV, kurios kviečių eksportas Meksikoje sudaro apie 80 proc., t.y. apie 4 mln. tonų.

Oficialus Lietuvos kviečių eksporto derinimas su Meksika pradėtas 2017 metais.

„Dėkojame Valstybinei augalininkystės tarnybai,  Žemės ūkio ministerijai, Amerikoje reziduojantiems diplomatams ir  visiems, kurie prie to prisidėjo. Kryptis su Meksika neabejotinai taps reikšminga Lietuvai“, – sako  Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybinininkų asociacijos prezidentas K. Šimas.

Lietuvos grūdų didžiausios eksporto kryptys – Nigerija, Ispanija, Latvija, Marokas, Egiptas, Nyderlandai. Priklausomai nuo derliaus, Lietuva kasmet eksportuoja apie 4 mln. tonų kviečių.

 

LGPPA informacija

Užsienio reikalų ministerijos nuotr.