• Home
  • Cloud
  • K. Šimas: „Tai išmanus būdas sustabdyti Rusijos grūdų importą“

K. Šimas: „Tai išmanus būdas sustabdyti Rusijos grūdų importą“

Šią savaitę pradėjo veikti griežtesnė į Lietuvą iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolė – tikrinamas kiekvienas įvežamos produkcijos vagonas ar transporto priemonė. Kol kas tikrinami tik pašariniai grūdai, netrukus turėtų būti pradėti tikrinti ir maistiniai.

Laidoje minėta, kad kiekviena įvažiuojanti transporto priemonė, ar tai būtų vagonas, ar transporto priemonė, turi turėti aiškią iškrovimo vietą, t. y. muitinės sandėlį. Kiekviena čia patekusi  transporto priemonė bus tikrinama, t. y. imami mėginiai tyrimams.

„Teigiamai vertiname tokį sprendimą, tai išmanus  būdas sustabdyti grūdų importą iš Rusijos ir Baltarusijos į Lietuvą ir toliau“, – kalbėjo Lietuvos radijo laidoje „Aktualus pokalbis“  Karolis Šimas, Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos prezidentas.

Pasak jo, sprendimas išmanus, nes nutarta tikrinti kiekvieną siuntą ir už atliekamus tyrimus reikės papildomai susimokėti. Tai toną grūdų pabrangins maždaug 15-25 eurais. Esant tokiai situacijai, nebeapsimokės vežti grūdų į mūsų šalį ar kur toliau.

Pokalbyje dar dalyvavo Viktoras Pranckietis, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, Gediminas Gvazdaitis, VMVT Priežiūros departamento direktorius, ir Neringa Motiejūnaitė, Muitinės procedūrų skyriaus vadovė.

Pokalbio klausykite: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000330925/karolis-simas-istatymu-leidejai-turi-bet-kokiais-budais-stabdyti-grudu-tranzita-kuris-yra-didziausias-ukininku-skaudulys