• Home
  • Cloud
  • Lietuvos Grūdų perdirbėjų asociacijos konferencija

Lietuvos Grūdų perdirbėjų asociacijos konferencija

2019 m. kovo 28 d. A. Vienuolio g.  8, Vilnius

Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos konferencijoje dalyvavo Žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė,  Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas, Žemės ūkio ministro patarėjas Jonas Pupius, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų žemdirbystės instituto docentas Vytautas Ruzgas, Creditinfo“ pardavimų departamento atstovė, Vaiva Maziliauskytė.

Konferencijoje aptarti  strateginiai klausimai:

1.    dėl išvestinių priemonių apskaitos, dėl greitesnio grąžintino PVM už nupirktus,  bet neparduotus grūdus  (nelaukiant pusmečio)grąžinimo  įteisinimo,
2.    dėl Valstybės paramos  lietuviško produkto vartojimo skatinimui per nac. ženklą, kitas  informavimo priemones.
3.    Dėl produkto tvarumo politikos, skleidžiant  informaciją žemdirbiams norintiems įsidiegti kviečių sertifikavimo sistemą (ISCC),

Žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė, pritarė, kad ateities žemės ūkis ypač grūdų  sektorius, gali būti efektyvus tik esant vidutiniams ir stambiems ūkiams.
Dėl prieinamo kapitalo ir dėl  nesąlyginio  PVM susigrąžinimo, dėl Lietuvos  žemės ūkio pripažinimo tvariu, Žemės ūkio ministerija prižadėjo tarpininkauti ir padėti žemės ūkio verslui.   Rengti teisės aktų pakeitimus, kad nesąlyginis PVM būtų grąžinamas pagal naujai nustatytą tvarką, nelaukiant pusmečio.
Konferencijos metu buvo aptarti klausimai kaip dėl didelės kviečių veislių įvairovės nukenčia grūdų kokybė, nes kiekviena veislė turi savo specifines kokybės  savybes.  Grūdų augintojai dažnai atveža įvairių kviečių veislių mišinius. Buvo aptarta kuo daugiau bendradarbiauti su grūdų augintojais, kad veislės būtų kaip įmanoma išgrynintos ir būtų sėjamos panašiausios kokybinėmis savybėmis veislės. Vytautas Ruzgas pristatė labiausiai paplitusias, sertifikuotas kviečių veisles). Konferencijoje aptartas kredito rizikų valdymas, trukdžių pasienyje importuojant grūdines žaliavas, inovacijų įstatymo, cukraus politikos, aplinkosauginiai, bei kiti asociacijos įmonėms svarbūs klausimai.

Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos informacija