• Home
  • Cloud
  • Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos nariai susitikime su AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovais aptarė tolesnį bendradarbiavimą

Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos nariai susitikime su AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovais aptarė tolesnį bendradarbiavimą

2017 vasario 6 d. Vilnius. Vasario 6d. Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos nariai susitiko su AB „Lietuvos geležinkeliai“ naujai paskirtais vadovais aptarti grūdų transportavimo klausimus. Pagrindinis susitikimo tikslas –išgirsti, kokios permainos numatomos Lietuvos geležinkelių grūdų ir kitų grūdinių žaliavų krovinių vežimo sektoriuje.

AB “Lietuvos geležinkeliai” Rinkos tyrimų ir plėtros skyriaus viršininkas Rimas Kudzmanas pristatė grūdų vežimo dinamiką Lietuvos geležinkeliu, kuri  per paskutinius porą metų net 20 proc. nukrito žemyn. Įvertinus paskutinių trijų metų grūdų eksportą, importą bei vietinius pervežimus, autotranportas jau yra lygiavertėje situacijoje, kaip ir pervežimai geležinkelio transportu. Susitikime vyraujanti atmosfera parodė, kad naujai išrinkta vadovybė linkusi keisti buvusią situaciją, spręsti įsenėjusius klausimus ir surasti abiem pusėms naudingus  sprendimus. Buvo pateikti pasiūlymai, apie planuojamas  pasiūlyti lankstesnes sutartis trumpesniam  laikotarpiui, panaikinti  kitos šalies geležinkelio administracijai arba AB „Lietuvos geležinkeliai“ parko vagonų pateikimo mokestį, kuris kelerius metus ženkliai padidindavo pervežimo kaštus.

Gera žinia, kad nuo 2017 m. vasario 20 d. bus pradėti rengti elektroniniai žiniaraščiai.  Tokiu būdu, dokumentų  įforminimas  nuotoliniu būdu leis  dokumentų forminimo procedūras atlikti operatyviai, efektyvinti darbuotojų laiką ir mažinti  kaštus.

Susitikimo metu buvo sutarta, kad Asociacijos įmonės detaliau susipažins su pateikta informacija ir pateiks savo nuomonę bei pasiūlymus. Įmonių atstovai išsakė  lūkesčius, kad priėmus teisingus ir abiems pusėms naudingus sprendimus sumažėjusį grūdų vežimą  geležinkelio transportu  galima atstatyti apie 70-80 proc,  tuo pačiu grįžtų nemenka dalis  šiuo metu per Liepojos uostą vežamų krovinių.