• Home
  • Cloud
  • Lietuvos grūdų sektorius Kinijos ekspertams patiko

Lietuvos grūdų sektorius Kinijos ekspertams patiko

Dar 2014 metų pavasarį Lietuvos grūdų eksportuotojai  pareiškė norą eksportuoti grūdus į Kiniją Ir tik   po ilgų dokumentinių patikrų praėjusią savaitę Lietuvoje lankėsi Kinijos muitinės grūdų  ekspertų delegacija.  Matyt prie Kinijos ekspertų vizito prisidėjo ir Žemės ūkio ministro susitikimas su Kinijos žemės ūkio ministru, bei prezidentės lankymasis parodoje Šanchajuje, kur parodoje ir viešojoje erdvėje nuskambėjo pagiriamieji žodžiai lietuviškai produkcijai.

Ekspertai lankėsi grūdų supirkimo įmonėse Telšiuose, Mažeikiuose , Kėdainiuose, apžiūrėjo keletą žemės ūkio bendrovių, Dotnuvos  sėklų paruošimo įmonę. Klaipėdos uosto krovos kompanijose vertino kaip atliekama priimamų bei kraunamų į laivą grūdų patikra.

Viso patikros laikotarpio metu buvo vertinama grūdų fitosanitarija, nuo sėklos bei dirvožemio paruošimo, iki pasėlių priežiūros laukuose. Laukuose ekspertai  vertino pasėlių švarumą ir ką galėjo šiuo metu pamatyti, tai  svarbiausi akcentai buvo piktžolės, ligos, jų naikinimo būdai. Grūdų supirkimo įmonėse didžiausia svarba buvo teikiama, kokio švarumo grūdai patenka į elevatorius, taip pat kaip grūdai sandėliuojami, valomi, džiovinami, vertinamas  kiekvieno grūdų pardavėjo atvežtų grūdų atsekamumas nuo pirminio priėmimo iki atkrovimo. Piktžolės, kenkėjai, grūdų saugos rodikliai  – tai svarbiausi kriterijai, norint gauti leidimus grūdų įvežimui į šią šalį.
Džiaugiamės, kad  ekspertų vertinimas buvo teigiamas, gerai buvo įvertinti pasėlių laukai, grūdų įmonių darbas. Visą laiką kartu su ekspertais dirbo, juos visur lydėjo  ir tikrai didelį indėlį įdėjo  Valstybinė Augalininkystės tarnyba. Jei finalas bus toks,  kaip patikros pradžia, tai naujam grūdų sezonui tikimės eksporto leidimų.

Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacija Inf.