• Home
  • Cloud
  • LRT aktualijų studijoje – apie ūkininkų protestus dėl ukrainietiškų grūdų

LRT aktualijų studijoje – apie ūkininkų protestus dėl ukrainietiškų grūdų

Antradienį radijo laidoje „LRT aktualijų studija“ keltas klausimas –  ar pagrįsti ūkininkų protestai dėl ukrainietiškų grūdų? Laidą vedė  Marius Jokūbaitis.

„Ukrainietiškų grūdų kelias siaurėja. Lenkija ketina blokuoti Lietuvos pasienį dėl įtarimų, kad ukrainietiški grūdai iš mūsų šalies grįžta į Lenkiją. Lietuvos žemdirbiai prie akcijos žada neprisidėti, tačiau teigia, kad  ukrainietiški grūdai galimai patenka su suklastotais dokumentais, o tai veikia kainas visame regione. Tačiau ekspertai mato ir priešiškų jėgų įtaką, rusai šią temą plačiai išnaudoja savo propagandoje“, – rašoma laidos anonse.

„Ar pagrįsti ūkininkų protestai dėl ukrainietiškų grūdų?“, – klausė laidos vedėjas.

„Lietuva nėra patraukli logistikos šalis ukrainietiškiems grūdams vežti. Šį sezoną, mūsų duomenimis, pervežamų grūdų kiekis neperžengė 50 tūkst. tonų. Tai čia net nėra apie ką diskutuoti… Kalbant apie rusiškų grūdų eksportą – tai yra kita tema, kurią mes iškėlėme jau prieš pusę metų“, – atkreipė dėmesį laidoje dalyvavęs LGPPA prezidentas Karolis Šimas.

Pasak jo, daug kalbame apie ukrainietiškų grūdų problemą, kurios realiai nėra, bet nematome didžiausio dramblio kambaryje – rusiškų grūdų tranzito. Jei per Lenkiją buvo pervežta apie 2 mln. tonų ukrainietiškų grūdų, tai per Latviją per paskutinius 6 mėnesius – daugiau kaip 3 mln. tonų rusiškų grūdų.

„Čia mušamos kainos, čia einama į tas pačias eksporto rinkas: Nigeriją, Pietų Amerikos šalis. Šis logistinis kanalas rusams daug artesnis ir dėl šio tranzito kyla daug problemų Lietuvos ūkininkų konkurencingumui. Uždarius šį tranzitą, išsispręstų daug problemų“, – sako K. Šimas.

Laidoje taip pat dalyvavo Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas, Varšuvos universiteto profesorė Renata Mienkowska-Norkienė, Grūdų augintojų asociacijos vadovas Aušrys Macijauskas, Kelmės krašto ūkininkas Martynas Puidokas.

Įrašo klausykite: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000324108/lrt-aktualiju-studija-ar-pagristi-ukininku-protestai-del-ukrainietisku-grudu