• Home
  • Cloud
  • Stichinės nelaimės pervertė ūkininkų planus – laukia labai pelningi metai

Stichinės nelaimės pervertė ūkininkų planus – laukia labai pelningi metai

„Dabartinį staigų grūdų kainų kilimą lėmė keli veiksniai Pirmasis – nepalankūs orai Rusijoje: pietinėje jos dalyje jau du mėnesius tęsiasi sausra, o centrinė gavo didžiulį lietaus perteklių. Todėl pigiausiai ir agresyviausiai grūdus eksportuojanti šalis labai sumažino šiemetines savo kviečių derliaus prognozes – nuo 93 mln. iki 83 mln. tonų. Matant šios dienos orų prognozes galima numanyti, kad šis skaičius gali sumažėti iki 80 mln. tonų. Kita Rusijos problema – dėl pastarųjų šalnų centrinėje šalies dalyje nukentėjo pasėliai, stipriai pavėluota su vasarinių pasėlių sėja, kol kas iš 14 mln. ha ploto užsėta tik iki 50 proc.“, – komentuoja Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos (LGPPA) prezidentas Karolis Šimas.

Pasak pašnekovo, šis kainų pakilimas suteikia ūkininkui galimybę vėl dirbti pelningai, diversifikuoti rizikas, kompensuoti rudenį brangiau įsigytas trąšas ir netaupyti investicijų šiais metais. Nuo kovo mėnesio kviečių ir rapsų kaina biržoje pakilo 70 eurų už toną. Centrinės Lietuvos ūkininkas už 1 toną antros klasės kviečių dabar gali gauti 225-230 eurų, už 1 toną rapsų – 450-460 eurų.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslo-poziuris/naujienos/stichines-nelaimes-perverte-ukininku-planus-laukia-labai-pelningi-metai-120018696