• Home
  • Cloud
  • Taipėjaus maisto produktų parodoje kepėjai įvertino lietuviškus miltus

Taipėjaus maisto produktų parodoje kepėjai įvertino lietuviškus miltus

Birželio 22-24 d. žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis lankosi Taivane, Taipėjuje. Čia prasidėjo viena didžiausių Taivano maisto produktų ir gėrimų paroda „Food Taipei 2022“, kurioje prisistato ir Lietuvos įmonės.

Lietuvos paviljono atidarymo ceremonijoje viceministras akcentavo Taivano rinkos svarbą Lietuvai. „Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų gamintojai labai suinteresuoti žengti į naujas rinkas Pietryčių Azijoje,  todėl Taivanas yra labai svarbus šiame regione. Taivanas domisi lietuviškais maisto produktais ir jų importo galimybėmis, o Lietuvos maisto pramonės įmonės domisi Taivano rinka, todėl jau dabar intensyvėjantis bendradarbiavimas su Taivanu padės lietuviškiems maisto produktams čia įsitvirtinti“, – sako viceministras E. Giedraitis.

Lietuvos įmonių paviljone parodoje prisistato daugiau nei dvidešimt įmonių ir siūlo pieno produktus, įvairius gėrimus, saldainius, konditerijos gaminius, ekologiškus produktus.

Parodoje vyko lietuviškų miltų pritaikymo vietos gaminiams ir jų populiarinimo seminaras. Žinomos Taivano kepyklos iš lietuviškų kviečių miltų gamino įvarius produktus: duoną ir pyragus, kitus miltų patiekalus.

Taivaniečiai lietuviškus kviečių miltus įvertino puikiai, nors mato tam tikrus šių produktų  skirtumus, pavyzdžiui, miltų spalva: lietuviški – gelsvesni, taivanietiški – baltesni. Lietuviški miltai ypač tinkami garuose gaminamiems produktams. Duonai ir sausainiams tinka miltų mišiniai (lietuviškų ir taivanietiškų).

Parodoje taip pat pristatytas lietuviškų grūdų sektorius ir potencialas. Šiuo metu Taivane prekiaujama daugiausiai vokiškais ir prancūziškais miltais, bet tikimasi, kad greitai atsiras ir lietuviškų, nes dar praėjusių metų pabaigoje buvo išduoti leidimai kviečių ir jų produktų eksportui į Taivaną.