Išrinktas naujas LGPPA prezidentas

Sorry, this entry is only available in Lietuvių. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Lapkričiui baigiantis surengta tradicinė Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos (LGPPA) ataskaitinė konferencija. Vienas svarbiausių jos klausimų šiais metais – naujo LGPPA prezidento rinkimai. Juo perrinktas iki šiol šias pareigas ėjęs Karolis Šimas.

 Asociacijos viceprezidentais išrinkti Darius Zubas, AB „Linas Agro“ valdybos pirmininkas, ir Renatas Šaikus, AB „Roquette Amilina“ tiekimo ir logistikos direktorius;

prezidiumo nariais: Remigijus Veikalas, AB „Kauno grūdai“ vykdomasis direktorius, Robertas Lapinskas, UAB „Agrorodeo“ generalinis direktorius, Paulius Jakelis, UAB „Kurana“, Marius Dužinas, UAB „Malsena Plius“ generalinis direktorius, Gerardas Brazaitis, UAB „Agrochema“ komercijos direktorius.

Asociacijos direktorės pareigos po rinkimų vėl patikėtos Daliai Ruščiauskienei. Konferencijoje ji pristatė pagrindinius 2025-aisiais metais nuveiktus darbus. Tarp paminėtų – teikti pasiūlymai LR Vyriausybės programai dėl Maisto sektoriaus svarbos, akcentuojant apsirūpinimą maisto produktais krizės atveju, užtikrinant sektoriaus  konkurencingumą bei eksportą, ir tai susiejant su realiomis paramos priemonėmis. Pasiūlymai įtraukti į LR Vyriausybės programą. Taip pat bendradarbiaujama su Nacionaliniu krizių valdymo centru (NKVC) ir Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) dėl valstybės rezervo ir įmonių įtraukimo į sąrašus, kad krizės atveju būtų užtikrinamas maisto pramonės tęstinumas visoje grandinėje, dabar laukiama iš NKVC gairių dėl įmonių atrankos.

LGPPA vadovė ataskaitoje minėjo ir kitus darbus – dalyvavimą darbo grupėse, bendradarbiavimą su kitomis Lietuvos ir Europos Sąjungos šalių asociacijomis teikiant pasiūlymus šią sritį reglamentuojantiems įstatymams ir kitiems teisės aktams, svarstant naujus mokesčius ir pan.