• Home
  • Cloud
  • LGPPA nariai dalyvavo Seime vykusiuose renginiuose „Kaimo sueiga 2023” ir „Žemės ūkio diena mieste“

LGPPA nariai dalyvavo Seime vykusiuose renginiuose „Kaimo sueiga 2023” ir „Žemės ūkio diena mieste“

Sorry, this entry is only available in Lietuvių. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Spalio 20 d. Nepriklausomybės aikštėje prie Lietuvos Respublikos Seimo buvo surengta „Žemės ūkio diena mieste“.  Tuo pat laiku vyko Seimo Kaimo reikalų komiteto organizuota „Kaimo sueiga 2023“, kurios tema „Lietuvos kaimo ir žemės ūkio perspektyva po 2024 metų“.

Sueigą pasveikino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, į renginio dalyvius vaizdo įrašu kreipėsi ES žemės ūkio komisaras Janusz’as Wojciechowski’s ir VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė. Pranešimus skaitė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Eimantas Pranauskas, asociacijos „CropLife Lietuva“ direktorė Zita Varanavičienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius, vyko aktyvios diskusijos žemdirbiams aktualiomis temomis.

Ne vienas iš kalbėtojų akcentavo, kad žemės ūkis turėtų būti pripažintas strategiškai svarbiu sektoriumi. Tai spaudos konferencijoje pabrėžė ir Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Renginio įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=EyB9vXkXN_A

Per renginį „Žemės ūkio diena mieste“  žemės ūkio bendrovės, žemdirbius vienijančios asociacijos supažindino Seimo narius, miestiečius ir sostinės svečius su modernia žemės ūkio technika, tvarumą skatinančiais įrenginiais, žemės ūkyje naudojamais dronais ir robotais. Kaip rašoma Seimo išplatintame pranešime, ši ekspozicija leido bent iš dalies pamatyti, susipažinti, kokia progresyvi šiuolaikinė technika ir technologijos naudojamos žemės ūkio gamyboje, eliminuojant taršą, trąšų ar augalų apsaugos produktų likučius. Šalia žemės ūkio technikos ekspozicijos buvo surengta ir mažųjų ūkinių gyvūnų paroda.

Renginiuose dalyvavo bei buvo pažymėti ir mūsų Asociacijos nariai: UAB „Agrokoncerno grupė“, UAB „Ariogalos grūdai“, UAB „Joniškio grūdai“, AB „Kauno grūdai“.